طرح واگذاری کتاب چیست؟

در طرح واگذاری کتاب نویسنده امتیاز چاپ و انتشار کتاب خود را با دریافت مبلغی برای همیشه به ناشر واگذار کرده و مبلغ دیگری دریافت نمی‌کند. کلیه حقوق مادی و معنوی اثر در این طرح در اختیار پژواک عدالت خواهد بود و پژواک عدالت بر اساس جهت‌گیری‌های انتشارات و نیز وضعیت اثر، نویسنده و بازار نسبت به خرید اثر اقدام می‌نماید.

در طرح واگذاری کتاب هزینه‌­های چاپ و درآمدهای ناشی از آن بطور کامل متعلق به ناشر(پژواک عدالت) خواهد بود و پژواک عدالت بر اساس میزان تقاضا اقدام به چاپ اثر خواهد کرد.

تعهدات نویسنده در طرح واگذاری کتاب:

صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات و بصورت ویراستاری شده به انتشارات تحویل دهد. در صورت تمایل ویراستاری اثر توسط انتشارات با پرداخت مجزا انجام خواهد شد.

چنانچه مالکیت اثر متعلق به نویسنده نباشد، وی مکلف به اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه خواهد بود و ناشر در این خصوص مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

چنانچه اثر نیازمند اصلاحاتی از سوی ارشاد باشد، نویسنده مکلف به انجام اصلاحات در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی خواهد بود.

در طرح واگذاری کتاب امتیاز کتاب به طور کامل برای صاحب اثر خواهد بود و نویسنده اجازه انتشار تمام یا بخشی از اثر خویش در خارج از انتشارات پژواک عدالت را بدون اجازه ناشر نخواهد داشت.

تعهدات ناشر در طرح واگذاری کتاب:

کلیه فرآیندهای انتشار کتاب شامل: صفحه‌آرایی و طراحی جلد، اخذ فیپا، شابک و مجوز چاپ، طراحی جلد و صفحه آرایی، چاپ و صحافی، عرضه و انتشار، تبلیغات و بازاریابی در انتشارات پژواک عدالت صورت خواهد پذیرفت.

پژواک عدالت مكلف است حداكثر تا ۳ ماه از تاریخ تحویل كتاب از سوی مولف به ناشر نسبت به چاپ و انتشار آن اقدام نماید.

كمیسیون پژواك عدالت در صورت تصویب كتاب را در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی در معرض نمایش قرار می‌دهد.

برای ارسال فایل و سفارش چاپ کتاب می‌توانید از فرم زیر اقدام نمایید:

3 پاسخ
  1. آریان
    آریان says:

    سلام ببخشید من چند تا رمان نوشته ام اما به دلیل اینکه هزینه های چاپ بسیار بالا است و هیچ نهادی من را حمایت نمی کند مجبورم که قرارداد واگذاری ببندم لطفاً اگر موافق کار با بنده هستید به ایمیلم پیام بدهید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

درباره ی این نوشته نظر بدهید.
پیشاپیش از نظرات سازنده ی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *