طرح هم داد(مشارکت) چیست؟

در طرح هم داد هزینه‌­های چاپ توسط فرد، نهاد یا یک ارگان به صورت حمایتی(اسپانسری) تأمین می شود و بر اساس توافق صورت گرفته میان نویسنده، ارگان حامی و ناشر تیراژ، نحوه چاپ و توزیع اثر و … تعیین خواهد شد.

در این طرح نویسنده با جلب مشارکت حامیان، اثر خود را برای چاپ توسط انتشارات آماده می سازد و سایر مراحل توسط ناشر انجام می گردد.

در طرح همداد هیچ مبلغی از سوی ناشر و یا نویسنده برای چاپ اثر پرداخت نمی شود.

 

تعهدات نویسنده در طرح هم داد:

صاحب اثر مکلف به جلب و اخذ حمایت نهادها و ارگان های حمایت کننده و تأمین هزینه های چاپ اثر خویش می باشد.

صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات و بصورت ویراستاری شده به انتشارات تحویل دهد. در صورت تمایل ویراستاری اثر توسط انتشارات با پرداخت مجزا انجام خواهد شد.

چنانچه مالکیت اثر متعلق به نویسنده نباشد، وی مکلف به اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه خواهد بود و ناشر در این خصوص مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

چنانچه اثر نیازمند اصلاحاتی از سوی ارشاد باشد، نویسنده مکلف به انجام اصلاحات در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی خواهد بود.

در طرح هم داد حق معنوی چاپ اثر متعلق به ناشر خواهد بود و نویسنده اجازه انتشار تمام یا بخشی از اثر خویش در خارج از انتشارات پژواک عدالت را بدون تفاهم و اجازه ناشر نخواهد داشت.

 

تعهدات ناشر در طرح هم داد:

سایر فرآیندهای انتشار کتاب، از پیگیری های اداری شامل: صفحه آرایی و طراحی جلد، اخذ فیپا، شابک و مجوز چاپ، طراحی جلد و صفحه آرایی، چاپ و صحافی، عرضه و انتشار، تبلیغات و بازاریابی بر عهده انتشارات پژواک عدالت خواهد بود.

پژواک عدالت مكلف است حداكثر تا ۳ ماه از تاريخ تحويل كتاب از سوي مولف به ناشر نسبت به چاپ و انتشار آن اقدام نمايد.

 

فرم ثبت سفارش چاپ اثر علمی شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

درباره ی این نوشته نظر بدهید.
پیشاپیش از نظرات سازنده ی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *