طرح وی داد(حق تألیف) چیست؟

در طرح وی داد انتشارات پژواک عدالت با نویسنده قرارداد بسته و درصدی از قیمت پشت جلد ضربدر تیراژ فروخته شده را به عنوان حق تألیف به وی پرداخت می­‌کند. این نوع قرارداد را ناشران بیشتر با کسانی می­‌بندند که شناخته شده و کتابهایشان پرفروش باشد.

در این طرح پژواک عدالت بر اساس جهت گیری های انتشارات و نیز موضوع و وضعیت اثر، نویسنده و بازار نسبت به تعیین میزان درصد حق التألیف نویسنده اثر اقدام می نماید و پژواک عدالت بر اساس میزان تقاضا اقدام به چاپ اثر خواهد کرد.

پژواک عدالت، افتخار می کند تا میزبان آثار علمی اساتید مطرح دانشگاه و چهره های برجسته حقوق کشور در این طرح باشد.

تعهدات نویسنده در طرح وی داد:

صاحب اثر باید فایل نهایی بدون غلط و تغییرات و بصورت ویراستاری شده به انتشارات پژواک عدالت تحویل دهد. در صورت تمایل ویراستاری اثر توسط انتشارات با پرداخت مجزا انجام خواهد شد.

چنانچه مالکیت اثر متعلق به نویسنده نباشد، وی مکلف به اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه خواهد بود و ناشر در این خصوص مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

چنانچه اثر نیازمند اصلاحاتی از سوی ارشاد باشد، نویسنده مکلف به انجام اصلاحات در چارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی خواهد بود.

در طرح وی داد امتیاز کتاب به طور کامل برای صاحب اثر خواهد بود و نویسنده اجازه انتشار تمام یا بخشی از اثر خویش در خارج از انتشارات پژواک عدالت را بدون اجازه ناشر نخواهد داشت.

تعهدات ناشر در طرح وی داد:

فرآیندهای انتشار کتاب، از پیگیری های اداری و هزینه های مادی شامل: صفحه آرایی و طراحی جلد، اخذ فیپا، شابک و مجوز چاپ، طراحی جلد و صفحه آرایی، چاپ و صحافی، عرضه و انتشار، تبلیغات و بازاریابی در این طرح بطور کلی بر عهده انتشارات پژواک عدالت خواهد بود.

پژواک عدالت مكلف است حداكثر تا ۳ ماه از تاريخ تحويل كتاب از سوي مولف به ناشر نسبت به چاپ و انتشار آن اقدام نمايد.

فرم ثبت سفارش چاپ اثر علمی شما

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

درباره ی این نوشته نظر بدهید.
پیشاپیش از نظرات سازنده ی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *