کتاب راه عدالت منتشر شد

کتاب راه عدالت، خلاصه ای از کتاب “رسالت حقوقدانان” شامل مجموعه تکالیف حقوقدانان در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب به همت انتشارات پژواک عدالت و سازمان بسیج حقوقدانان منتشر شد.

در بخشی از این کتاب آمده است:

در پیشبرد اهداف دولت اسلامی و زمینه‌سازی تحقق تمدن نوین اسلامی هر قشر و گروهی باید براساس جایگاه اجتماعی خود در راستای دست‌یابی به این هدف اقدام نماید. حقوق‌دانان نیز به‌عنوان قشری از مردم جامعه که وظیفۀ اصلی آن‌ها  تعیین بایدها و نبایدهای زندگی اجتماعی و حراست از آن‌ بایدها و نبایدهاست؛ نقش تأثیرگذاری در تحقق این هدف خواهند داشت.  در این راستا بهترین و سریع‌ترین مسیر برای دستیابی به هدف متعالی ذکر شده استخراج تکالیف حقوق‌دانان از منظومۀ فکری مقام معظم رهبری است، چرا که با نگاهی به جایگاه ولی‌فقیه در اندیشۀ اسلامی می‌توان به‌وضوح دریافت که مقام رهبری علاوه بر مدیریت کلان ارزشی در حکومت اسلامی وظیفۀ راهبری امت اسلامی به‌سوی سهل‌الوصول‌ترین مسیرها برای دستیابی به اهداف را نیز بر عهده دارد.

بر این اساس آنچه در این پژوهش مورد توجه است، بازخوانی دیدگاه مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» در رابطه با جایگاه و نقش حقوق‌دانان و نهادهای حقوقی است که ضمن ايجاد منبعي موثق براي استفاده دست‌اندركاران امر، برای جامعۀ علمی و دانشگاهی حقوقی نیز مثمر ثمر خواهد بود. علاوه بر این به نظر مي‌رسد كه با بررسي ديدگاه‌ها و نظرات معظم‌له در عين اين‌كه مي‌توان از انديشۀ ایشان آگاهي پيدا كرد، بتوان عملكرد حقوق‌دانان و نهادهای حقوقی را با رهنمودهاي امام امت اسلامی سنجيد و ميزان حركت آن‌ها را در جهت سیر به سمت اهداف مطلوب آزمود.

برای دریافت فهرست و مقدمه کتاب بر روی گزینه زیر کلیک نمایید.

راه عدالت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

درباره ی این نوشته نظر بدهید.
پیشاپیش از نظرات سازنده ی شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *